Blog

Pandemiyle birlikte hayatımızda yerini alan en büyük alışkanlıklardan biri de el dezenfektanları oldu. Birçok farklı çeşidi bulunan el dezenfektanlarının etkisini gösterebilmesi için birçok farklı kriter mevcut. Bunların en başında ise alkol oranı geliyor.

Gerekli bir yüzeyi ya da cildi, insan sağlığına zararlı çeşitli mikroorganizmalardan arındırma işlemi olarak da nitelendirebileceğimiz dezenfeksiyon, farklı kimyasal maddeler ile sağlanabilir. Fakat çoğu dezenfektanda gözlendiği gibi, eğer ürün uygun oranda kullanılmazsa insan sağlığını tehye atabilir ve çeşitli zararlar verebilir. Bu yüzden el dezenfektanı seçerken çok dikkatli olmalı ve virüslerden korunurken sağlığımızı da riske atacak içeriği net olarak bilinmeyen ürünlerden uzak durmak gerekir.

Quardex El Dezenfektanı %70 alkol içerir ve formülündeki koruyucular sayesinde cildinizin yıpranmasına engel olur. Etkili koruma için en üst düzeyde formüle edilen Quardex El Dezenfektanı sayesinde hem virüslerden rahatlıkla korunacak hem de elinizin zarar görmesine engel olacaksınız.