HAVUZ SUYU KİMYASALLARI

Hemen Teklif Al


QUARDEX ÇÖKTÜRÜCÜ (sıvı)

QUARDEX ÇÖKTÜRÜCÜ (sıvı)

Havuz sularında normal koşullarda filtrelerde tutulmayan partikülleri bir araya toplayarak büyütmek ve hızlı bir şekilde çöktürmek amacı ile kullanılır.

100 ton havuz suyu için, kirliliğe göre 0,5-1,0 kg uygulama yapılır. Uygulama denge tankına dökmek suretiyle veya dozaj pompası ile havuza su giriş noktalarından verilir. Yaklaşık 2 saat sonra sirkülasyon pompaları durdurulur, 6 saat beklenir. Dibe çöken kirlilikler havuz süpürgesi ile temizlenir.

Gözle deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Buhar, toz ve zerreciklerini solumaktan sakının.

10-20-30 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Kuru ve serin (20oC) yerlerde depolayın. Ambalajları sıkıca kapatılmış olmalıdır. Polialuminyum klorür solüsyonları ideal olarak plastik (PE, PP, PVC) veya fiberglass malzemeden yapılmış tanklarda depolanmalıdır. Paslanmaz çelik malzeme önerilmemektedir.


QUARDEX OXY CLEAN

QUARDEX OXY CLEAN

Klor içermez, havuz suyunu sterilize eder, yosunlaşmayı önler. Havuz suyunu sterilize ettikten sonra suya sadece bol oksijen verir. 

100m3 havuz suyu için 500-600 gr , yosunlaşma için 1000-1200 gr kullanılır. Denge tankı veya direk havuza verilebilir.

Oxyclean kullanıldığında hiçbir çeşit klor veya klorlu bileşik kullanmayınız.

Oxyclean kullanımı sırasında yüzücüler havuzu kullanılabilir.

20 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.
Oda sıcaklığında kuru bir ortamda saklanmalıdır. Yanıcı maddelerden uzak tutulmalıdır.


QUARDEX YOSUN ÖNLEYİCİ

QUARDEX YOSUN ÖNLEYİCİ

Havuz sularında mikrobiyal faaliyetleri ve yosunlaşmayı önlemek için kullanılır. Su arıtma ve yüzey temizliği işlemlerinde en geniş antimikrobiyal spektrumu ile bazı bakterilere, mantarlara, virüslere ve alglere karşı etkin bir biyosittir.

Sağlık Bakanlığı onaylı olup, Oocystis parva, Scenedesmus quadricauda ve Phormidium minnesotense adlı yosun çeşitlerine karşı etkili bir üründür. Yosunlaşmanın türüne göre ayda ya da haftada bir olarak kullanılabilir. 

Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra denge tankına direkt olarak ilave edilebilir veya dozaj pompası ile filtrasyon sisteminden önce dozlanabilir. Periyodik bakımda 100 m3  suya 1 litre uygulanmalıdır.

Gözle, deriyle ve elbiseyle temasından kaçının. Genel kimyasal madde kullanımı ile ilgili tedbirleri alınız.

10-20-30 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Serin ve havalandırılmış yerlerde, kapağı sıkıca kapatılmış bir kap içerisinde saklayınız. Isı, alev, asitler, oksidanlar (yanıcı maddeler) ve gıdalardan uzak tutunuz.


QUARDEX BERRAKLAŞTIRICI(SIVI)

QUARDEX BERRAKLAŞTIRICI(SIVI)

Havuz suyunun renk ve bulanıklığını giderip, berrak, göz zevkine uygun, kristal görünümlü havuz suyu elde etmek için kullanılır.

Dozlama cihazı ile filtrasyon sisteminin uygun bir yerinden tercihen havuza su giriş noktasından dozlanmalıdır. Dozaj pompası yok ise plastik bir ölçü kabı ile denge tankından veya skimerden uygulanmalıdır.

Uygun koruyucu maske, gözlük eldiven ve giysi kullanılmalıdır. Başka bir ürün veya madde ile karıştırılmamalıdır.

10-20-30 kg’lık PE  bidonlarda satışa sunulur.(emülsiyon, solüsyon, tablet, granül, vb.)

Kuru ve soğuk yerlerde saklayınız. Donma, malzemenin fiziksel durumunu etkileyip malzemeye zarar verebileceğinden aşırı soğukta depolamayınız. Isıdan ve tutuşmaya sebep olacak etkenlerden uzak tutunuz.


QUARDEX CLEAN ACID

QUARDEX CLEAN ACID

Havuz içi ve çevresinde oluşmuş yosun kir ve kireç taşlarının temizliğinde kullanılır. Ayrıca havuz filtresi içinde oluşmuş her türlü kirliliği ve kireçlenmeyi temizler.

Kirlilik miktarına bağlı olarak %20’lik çözelti hazırlanır. Temizlik araçları ile yüzeylere sürülür 12  dakika beklenir sonra bol suyla durulanır.

Havuz, banyo, duş, tuvalet ve asite dayanıklı tüm malzemelerde kullanılır.

Uygulama sırasında eldiven , çizme, uygun iş elbisesi giyilmelidir. Yüz maskesi veya koruyucu gözlük kullanılmalıdır. 

10 – 20  kg PE bidonlarda piyasaya sunulmaktadır.

Serin ve havalandırmalı yerlerde, alkalilerden ayrı konumda depolayın.


QUARDEX PH DÜŞÜRÜCÜ (sıvı)

QUARDEX PH DÜŞÜRÜCÜ (sıvı)

Havuz suyunda pH değerini istenilen sınırlar içerisine düşürmek için kullanılır. Havuz suyunda dezenfeksiyonun etkili olabilmesi için pH değeri 7,2 - 7,6 arasında olmalıdır.

Otomatik ölçüm cihazları varsa, sistem pH 7,2 - 7,6 ’ya ayarlanır, otomatik olarak gerektiği kadar dozlama yapar.

Direk uygulamada ise pH 0,1 birim düşürmek için yumuşak sularda 0,5 kg , sert sularda ise 1 kg kullanılmalıdır. Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra, plastik bir kapta eritilerek denge deposundan, skimerli havuzlarda ise skimerden uygulanmalıdır.  

Tam koruyucu elbise ile solunum cihazı kullanın. Buhar ve zerreciklerini solumaktan sakının. Gözlere, cilde ve elbiselere temasından kaçının.

25-35 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

İyi havalandırılmış, kuru, ısı, açık alev ve göz ışığından uzak yerlerde depolayın. Oksitleme vasıtaları ve teh reaksiyonları veren maddelerle birlikte depolamayın. Kapları fiziksel hasarlardan koruyarak kapalı ve dik konumda tutun.


QUARDEX GRANÜL AKTİF %56`LIK KLOR

QUARDEX GRANÜL AKTİF %56`LIK KLOR

Alkalinitesi ve pH’ı normal  açık havuzlarda suda kolay çözündüğü için en çok tercih edilen üründür. Antibakteriyel bir havuz kimyasalıdır. Yosunları yok etme ve bağlı kloru  gidermek için kullanılır.Stabilizatör ve %56 oranında klor içerir.

Her gün 250-450 gram su ile eritilerek denge tankına uygulanmalıdır.

Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın. Uygun koruyucu giysi kullanın. Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Buharlarını ya da tozunu solumayın. Ürünün üzerine suyu asla eklemeyin. Her zaman bol miktarda suyun üzerine ürünü ekleyin.

10-18-50 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

İyi havalandırılmış, kuru, serin, ısı, açık alev ve gün ışığından uzak yerlerde depolayın. Tüm güncel yönetmeliklere ve standartlara uyulmalıdır.


QUARDEX GRANÜL AKTİF %68`LİK KLOR

QUARDEX GRANÜL AKTİF %68`LİK KLOR

Şoklamada kullanılan antibakteriyel bir havuz kimyasalıdır. Yosunları yok etme ve bağlı kloru  gidermek için kullanılır.

100 ton havuz suyu için 300-400 gram kullanılmalıdır.

Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanın. Uygun koruyucu giysi kullanın. Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Buharlarını ya da tozunu solumayın.

10-20-40 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.
İyi havalandırılmış, kuru, serin, ısı, açık alev ve gün ışığından uzak yerlerde 40°C’nin altında depolayın. Oksitleyici maddeler, asitler, alkaliler ve tehli reaksiyon verecek maddelerle birlikte depolamayın.


QUARDEX SIVI KLOR

QUARDEX SIVI KLOR

Havuz sularında bakteri, yosun, küf ve mantarları öldürmek için kullanılır.

Ürün doğrudan havuz suyuna tatbik edilmeyip, havuz suyunun filtrasyonu öncesinde kullanılmaya uygundur.

Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra, dozaj pompası ile filtrasyon sisteminden önce dozlanır. Otomatik dozaj pompası kullanılması önerilir.

Aktif klorun en etkin pH aralığı 7,2 - 7,6 ' dir . Klorlama yapılırken pH bu aralıkta olmalıdır.

Bu işlemler sırasında sirkülasyon sistemi çalışır durumda olmalıdır.

ORP ölçer ile sürekli ölçüm yapılarak gerektiği kadar dozaj pompası ile havuza verilir.

100 ton su için yaklaşık 2 kg Quardex Sıvı Klor kullanılmalıdır.

Maske, koruyucu elbise, eldiven ve gözlük kullanınız. Buhar ve zerreciklerini solumayınız.

35 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Işık görmeyen yerlerde 25  0C ’ nin altında depolanmalıdır.


QUARDEX GRANÜL AKTİF %90`LIK KLOR

QUARDEX GRANÜL AKTİF %90`LIK KLOR

Alkalinitesi ve pH’ı yüksek  açık havuzlarda kullanılır. Yosunları yok etme ve bağlı kloru  gidermek için kullanılır.

Şoklaması yapılmış olan havuzlarda, hergün 200-300 gram su ile eritilerek denge tankına uygulanmalıdır.

İyi havalandırılan yerlerde kullanın. Uygun koruyucu giysi kullanın. Gözle, deriyle ve elbiselerle temasından kaçının. Buharlarını ya da tozunu solumayın.

10-20-50 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Orijinal ambalajında 40oC altında , güneşten ve rutubetten korunarak  saklanmalıdır. Organik malzemelerle karıştırılmamalıdır.


QUARDEX  %90 LIK TABLET KLOR

QUARDEX %90 LIK TABLET KLOR

%90 Aktif klor içerir. Stabilizatörlüdür. Havuz suyunda oluşmuş yosun, mantar ve bakterilerin öldürülmesi amacıyla kullanılır.

Havuzlarda denge deposu veya taşma kanalından uygulanmalıdır.Normal koşullarda 100 m3 havuz suyu için bir günde 200-400 gr kullanılmalıdır. Tablet aktif klorun en etkin pH aralığı 7 - 7,6 ‘dır. Klorlama öncesi pH bu aralıkta olmalıdır.

Havuza giren insan sayısı, havuzun ve havanın sıcaklığı kullanım miktarını etkileyen parametrelerdir.

 

Uygun koruyucu maske, gözlük, eldiven ve giysi kullanılmalıdır.

10-20-50 kg’lık PE beyaz kovalarda satışa sunulur.

Toz oluşumu önlenmelidir. Asitler, organik maddeler ve nitrojen bileşikleri ile birlikte depolanmamalıdır. Kolay oksitlenebilir maddeler, amonyak, üre veya nitrojen içeren benzer bileşikler, kalsiyum hipoklorit ile teması engellenmelidir. Arılar için zehirlidir. Balıklar ve sucul organizmalara karşı zehirli olabilir.


QUARDEX KIŞ BAKIM ÜRÜNÜ

QUARDEX KIŞ BAKIM ÜRÜNÜ

Kış boyunca havuz suyunun temiz kalmasını sağlar.

100 ton havuz suyu için bir seferde 10 kg kullanılmalıdır.Kış boyunca etkili ve yeterlidir. 10 kg klor ile birlikte kullanılması önerilir. 

Uygulama sırasında eldiven , çizme, uygun iş elbisesi giyilmelidir. 

10 – 20  kg PE bidonlarda piyasaya sunulmaktadır.


QUARDEX PH DÜŞÜRÜCÜ (granül)

QUARDEX PH DÜŞÜRÜCÜ (granül)

Havuz suyunda pH değerini istenilen sınırlar içerisine düşürmektir. Havuz suyunda çözündüğünde sülfirik asit benzeri iyonizasyon gösterir.

pH düşürücü granül önce 1/10 oranında eritilerek dozaj tankına doldurulur. Dozlama cihazı ile filtrasyon sisteminden önce kullanılmalıdır. Otomatik ölçüm cihazları varsa, sistem kendisi otomatik pH ölçümü yaparak ihtiyaç halinde yeteri kadar dozlama yapar.

Direk uygulamada ise pH 0,1 birim düşürmek için yumuşak sularda 0,5 kg , sert sularda ise 1 kg kullanılmalıdır. Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra, plastik bir kapta eritilerek denge deposundan, skimerli havuzlarda ise skimerden uygulanmalıdır.  

Uygun koruyucu maske, gözlük eldiven ve giysi kullanılmalıdır. Başka bir ürün veya madde ile karıştırılmamalıdır.

10-25 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Kapağı sıkıca kapatılmış bir kap içerisinde saklanmalıdır. Serin, kuru ve iyi havalandırılan bir yerde saklanmalı, güneş ışığından ve uygunsuz maddelerden uzak tutulmalıdır.


QUARDEX FİLTRE TEMİZLEYİCİ (toz)

QUARDEX FİLTRE TEMİZLEYİCİ (toz)

Yüzme havuzlarında tortu filtrelerinin iç temizliğinde kullanılır. 

Havuz filtresinin içine toz olarak veya başka bir kapta eritilerek konulmalıdır. Filtre büyüklüğüne göre 5 kg’dan az olmamak üzere kullanılmalıdır.

Gözlere, cilde ve elbiselere temasından kaçının. Genel kimyasal madde kullanımı ile ilgili tedbirleri alınız.

10-25 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Kapağı sıkıca kapatılmış bir kap içerisinde, kuru ve serin yerde saklanmalıdır. Isıdan, tutuşmaya sebep olacak etkenlerden ve oksidasyon malzemelerinden uzak tutunuz. Donma malzemenin fiziksel durumunu etkiler ve malzemeye zarar verebilir. 


QUARDEX PH YÜKSELTİCİ (granül)

QUARDEX PH YÜKSELTİCİ (granül)

Havuz suyunda pH değerini istenilen sınırlar içerisine yükseltmek için kullanılır. Havuz suyunda dezenfeksiyonun etkili olabilmesi için pH değeri 7,2 - 7,6 arasında olmalıdır.

Filtrasyon sisteminden önce kullanılmalıdır.

Direk uygulamada pH 0,1 birim yükseltmek için yumuşak sularda 0,5 kg , sert sularda ise 1 kg kullanılmalıdır. Kullanılacak miktar tespit edildikten sonra, plastik bir kapta eritilerek denge deposundan, skimerli havuzlarda ise skimerden uygulanmalıdır.  

Uygun koruyucu maske, gözlük , eldiven ve giysi kullanılmalıdır. Başka bir ürün veya madde ile karıştırılmamalıdır.

5-15 kg’lık PP bidonlarda satışa sunulur.

İyi havalandırılmış, kuru, serin bir ortamda depolanmalıdır. Ambalajın yırtılmamasına ve su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.


QUARDEX PH YÜKSELTİCİ (sıvı)

QUARDEX PH YÜKSELTİCİ (sıvı)

Havuz suyunda pH değerini istenilen sınırlar içerisine yükseltmek için kullanılır. Havuz suyunda dezenfeksiyonun etkili olabilmesi için pH değeri 7,2 - 7,6 arasında olmalıdır.

Filtrasyon sisteminden önce kullanılmalıdır.

100 m3 havuz suyunun pH’nı 0,1 birim yükseltmek için yumuşak sularda 0,5 kg , sert sularda ise 1 kg kullanılmalıdır. 

Uygun koruyucu maske, gözlük , eldiven ve giysi kullanılmalıdır. Başka bir ürün veya madde ile karıştırılmamalıdır.

25-35 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

İyi havalandırılmış, kuru, serin bir ortamda depolanmalıdır. Ambalajın yırtılmamasına ve su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.


QUARDEX AYAK VE ÇEVRE DEZENFEKTANI

QUARDEX AYAK VE ÇEVRE DEZENFEKTANI

Ayak ile taşınabilen mantar ve bakterileri etkisiz hale getirip, havuz suyuna taşınmasını önlemek amacıyla kullanılır. 

1/100 oranında sulandırılarak ayak bileğine gelene kadar kış bakım suyuna basarak havuz alanına girilmelidir.

Gözlere, cilde ve elbiselere temasından kaçının. Buhar ve buğuyu solumayın.

10-20 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.
Direkt güneş ışığından korunmalı kuru, serin ve iyi havalandırılmış bir alanda , gıda maddelerinden uzakta orijinal kabında saklayınız.


QUARDEX ANTİ İYON

QUARDEX ANTİ İYON

Havuz sularında bulunan ağır metal iyonlarını ve sertlik yapıcı  iyonları tutarak havuz suyunun berraklaşmasını sağlar. Taşma kanallarındaki kireçlenmeyi ve kum filtresindeki kireçlenmeden doğan bloklaşmayı önler. 

Havuz suyu sertliği ve metal iyonları miktarına bağlı olarak, 100m3 havuz suyu için tahmini kullanma miktarı 1000-5000 gramdır. Denge deposuna veya havuz yüzeyine serpilerek uygulanır.

Uygun koruyucu maske, gözlük , eldiven kullanılmalıdır.

10-20 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.
Ambalajlar sıkıca kapatılmış, dik durumda, güneş almayan, iyi havalandırılmış, kuru ve serin ortamda 25o C - 40o C sıcaklık arasında depolanmalıdır.

 


QUARDEX OXYSHOCK

QUARDEX OXYSHOCK

 Havuz suyunda  bağlı klor 0,2 ppm üzerine çıktığında  yok etmek için kullanılır.

 Denge tankından veya skimmerden kullanılır. Bağlı klor gidermek için  100 m3 havuz suyu için 1-2 kg kullanılır.

Gözle, deriyle ve elbiseyle temasından kaçının. Genel kimyasal madde kullanımı ile ilgili tedbirleri alınız.

10 kg’lık PE bidonlarda satışa sunulur.

Serin ve havalandırılmış yerlerde, kapağı sıkıca kapatılmış bir kap içerisinde saklayınız. Isı, alev, asitler, oksidanlar (yanıcı maddeler) ve gıdalardan uzak tutunuz.


Quardex Antiklor

Quardex Antiklor

Havuz suyunda serbest klor miktarı istenen değerden fazla ise düşürmek için kullanılır. 

Dozaj miktarı belirlendikten sonra havuz suyuna direkt uygulanır. Aynı miktarda klor ile birlikte uygulanması önerilir. 

25 Kg Plastik Kova


© 2024 AEC Kimya, Web sitesi geliştirme CLA23 WEB LAB