Blog

Hayatlarımızı küçük alanlara sığdırmak günümüzde kesinlikle yeni bir heves gibi gözüküyor. Küçük evlerin yanı sıra bu trendi takip eden yeni bir gelişme ise küçük yüzme havuzları. Çoğu havuz aslında çok küçük olmasa da insanlar artık olimpik havuz yaptırma heveslerinden vazgeçip küçük versiyonlara yönelmiş durumda.

Maliyetleri düşürmesi bakımdan çok verimli olan küçük havuzlar her açıdan havuz sahiplerinin yüzünü güldürmüş durumda. Küçük havuzların avantajları ise şu şekilde:

 

Dikdörtgen olmasa da olur

Çoğu yüzme havuzu genelde dikdörtgen şeklinde inşa edilse de aslında öyle olmak zorunda değil! Kare havuzlar dikdörtgenlere göre çok daha az yer kaplar ve modern bir görünüm sağlayabilir.

 

Duvara dayanabilirler

Eğer yeriniz gerçekten çok darsa ya da havuzunuzu değişik bir mimariyle inşa etmek isterseniz, yüzme havuzunuzun bir kenarını duvara dayayabilirsiniz.

 

Zor alanlara havuz sığabilir

Bazen yüzme havuzu yaptırmak arka bahçenizin alanından dolayı zor gözükebilir fakat yaratıcılık burada çok önemli bir rol oynuyor. Siz de dar ve zorlu alanlarda yaratıcılığınızı kullanarak güzel bir havuz elde edebilirsiniz.