Blog

Yaz aylarının en sıcak günlerinde  kışa ne kadar hazır olduğunu düşünmek nadiren aklınıza gelir. Fakat yaz mevsimi zamanla geride kalırken, birçok yüzme havuzu servisi ve ev sahibi sonbaharın mevsimsel sorunlarını da kara kara düşünmeye başlar. Bu aylarda kışa hazırlık yapmak havuzunuz için bir hayli faydalı olacağı gibi size zaman kazandırır. Bununla birlikte tasarruf etmenizi de kolaylaştırır. İşte havuzunuzun kışa hazırlarken göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç öneri:  

1)Konumlandırma   Eğer yüzme havuzunuz açık bir alanda kuruluysa mutlaka bir havuz koruma örtüsü kullanmanız önerilir. Fakat önemli olan nokta havuz örtünüzün, havuza tam olarak oturması ve herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde yüzeye yerleştirilmesidir. Eğer örtüyü düzgün şekilde yerleştiremezseniz kış boyunca gelecek kirler havuzunuzu kirletebilir.   Güvenlik örtüsünü havuzunuza monte ederken en kritik noktalardan olan kaydıraklar ve merdivenlerden başlamak her zaman için daha verimli olacaktır. Örtüyü kuran bazı çalışanlar halat tekniği kullanarak havuz örtüsünde herhangi bir sorun olup olmadığını da kolaylıkla anlayabilir.  

2) Örtüyü koruma   Deneyimli çalışanlar havuz örtüsünün kış boyunca korumaya yeterli olmayacağını bilir. Rüzgar ve soğuk havanın etkisiyle havuz örtüsünde yırtıklar ve parçalanmalar oluşabilir. Havuzunuzda bu tarz yıpranmaya müsait bölgeler varsa bunları tespit edip eskiyen halılarınızı ya da benzer örtüler kullanarak bu kısımları kapamak havuzunuzu kış boyunca daha sağlıklı tutacaktır. Bununla birlikte doğru korunmayan havuz örtüsünün altından herhangi bir canlı bilmeyerek girerse hayati riski de olacaktır.  

3) Havuz suyunu kışa hazırlama   Havuzunuzu fiziksel olarak korumanın yanında havuz suyunuza ekleyeceğiniz çeşitli Quardex ürünleriyle havuzunuzu kışa hazırlamanız mümkün olacaktır. Quardex kış bakım suyu sayesinde havuzunuz kışın gelişen hava değişiminden azami şekilde etkilenecek ve rahat bir geçiş yaşamanızı sağlayacaktır. Kış boyunca havuzunuzun temiz kalmasını sağlayan ürün 100 ton havuz suyu için bir seferde 10 kg şeklinde kullanılır. Kış boyunca etkili ve yeterlidir. 10 kg klor ile birlikte kullanılması önerilir.