Blog

Yüzme havuzu yaptırırken ya da satın alırken aslında aldığınız değer bir su kütlesinden çok daha fazla olacaktır. Nedeni ise siz farkında olmasanız da hayatınızı renklendiren büyük bir eğlence kaynağı olacağıdır. İşte eğlencenizi katlayacak 10 farklı neden:

 

Arka bahçenizde küçük bir tatil

 

Günümüzde insanlar pahalı tatiller yerine havuzlu evlerinde kalmayı tercih edebiliyor. Kendi havuzunuza sahip olarak arka bahçenizde en güzel tatillerden birini yaşayabilir, eğlenirken de masraflarınızı kısabilirsiniz.

 

Sporunuzdan geri kalmazsınız

 

Yüzme havuzları sadece eğlence kaynağı değildir, havuza girerek aslında aile sağlığınıza da katkı sağlamış olursunuz.  Havuz yaptırarak çocuğunuzun sağlığını en iyi geliştireceğinizi de garanti altına almış oluyorsunuz. Aynı zamanda sakatlık riskini de diğer sporlarla kıyasla azaltmış olursunuz.

 

Aile ve arkadaşlarınızla eğlence

 

Günümüz meşguliyetinde insanlar, aileleri ve akrabaları bir araya getirmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Havuzunuz yaz mevsiminde toplanma alanları olarak oldukça popüler olup sosyal çevrenizi bir araya getirmek için harika bir seçenek olabilir.

 

Su bir terapidir

 

Havuz sahibi olmanın en büyük artılarından biri aqua terapi olarak sıralanabilir. Birçok hastalığa iyi gelen su terapisi, havuzlara yatırım yapmak için güzel bir sebeptir. 

 

Evinizin değerini arttırır

 

Evinize havuz kurmak kısa yoldan emlak değerini arttırmak için en güzel seçeneklerden biridir. Doğru seçimle yapılmış bir yüzme havuzu evinizin estetik görüntüsünü de etkiler ve sıradan bir bahçeyi üst düzey ve eşsiz bir ortama çevirebilir. Emlak piyasasının kızıştığı günümüzde havuzlu bir ev, havuzu olmayanlara göre çok daha büyük farklar yaratabilir.

 

Havuzlar stres giderir

 

Havuzun içinde ya da etrafında olmak strese karşı savaş açmanın en etkili yöntemlerindendir. Yüzme havuzu ile birlikte huzur dolu bir ortam da yaratmış olursunuz. Ferahlatıcı bir dalış günün bütün endişelerinden sizi uzaklaştırır.

 

Tabi havuza girmeden önce yapılması gerekenleri de unutmamakta fayda var!

 

Grup etkinlikleri için en büyük tercih

 

Havuz kurularak arka bahçenizde gruplar için en güzel etkinlik alanını oluşturmuş olursunuz. Aile ve arkadaşlarınızla partiler düzenleyerek hafızlardan çıkmayacak bir etkinlik düzenleyebilirsiniz.

 

Evde kalmak için en güzel sebep

 

Birçok aile çocukları dışardayken onları merak eder. Yüzme havuzları çocuklarınızın arkadaşlarının size gelmeleri için önemli bir sebeptir. Hem çocuklarınızın sosyalleştiğini görebilir hem de onların eğlendiğine şahit olursunuz.

 

Torunlar da eğlenir

 

Torunlarınızın siz aile büyüklerini ziyaret etmesini istemez misiniz? Yüzme havuzunun olması birçok genç için önemli bir eğlence kaynağıdır.

 

Doğal uykuya bire bir

 

Yüzme havuzları hem gençler hem de yetişkinler için önemli bir uyuma yardımı sağlar. Suya girdiğiniz andan itibaren rahatlamış hissedersiniz ve bu da uykunuz için ideal bir ortam yaratır.