Blog

Havuzları sevdiğinden şartsız şekilde emin olunan bir kesim varsa o da çocuklardır. Soğuk sulara atlayarak, havuzun içinde oyunlar oynayarak, su tabancalarıyla ateş ederek, havuz kaydıraklarından kayarak saatlerini harcayabilirler. Bahçenizde havuzunuzu kurarken bunları göz önünde bulundurmak size ileride kolaylık sağlayacaktır. İster kendi çocuğunuz olsun isterse akrabalarınız bunun gibi oyun alanları açabilen havuzlar oluşturmak size her zaman kolaylık sağlar. Bazen de içinizdeki çocuğun tatmin olması için bu özelliklerden faydalanabilirsiniz.

1.Sıfır giriş: Suya girerken dalmak ya da atlamak yerine oluşturulan açıyla sanki sahilden denize girermiş etkisi yaratan bu özellikle bebeklerin havuza girmesi bir hayli kolaylaşır. Bunun yanında bütün vücudunu suya sokmak istemeyen yetişkinler için de ideal olan bu özellikle havuzlar hem engelli bireyler rahatça suya girebilir hem de havuz merdiveni derdiyle uğraşmak zorunda kalınmaz. 2.Birleşik çocuk havuzu: Çocuklarınız için ayrıca bir havuz inşa etmektense havuzunuzun bir köşesinde çocuklar için güvenli olabilecek ölçülerde bir alan yaratarak onların rahatça eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

3.Eğlence araçları: Çocuklar suda eğlenmeyi de havuza girmek kadar önemser. Sadece onların suda eğlenmesi değil sizin onları izlerken keyif almanızın da çok önemli olduğunu hatırlatmak gerek. Çocuklarınızın havuza girdiğinde suda eğlenebilmesi için birçok seçenek mevcuttur. Şelaleler, fıskiyeler ya da yağmur etkisi yaratan perdeler güzel seçeneklerin başında gelir. Bunun yanı sıra LED aydınlatmayla ışıklandırılmış havuzlar eğlenceyi iki katına çıkarabilir.

4.Kaydıraklar: Havuzların çocuklar için olmazsa olmaz eğlencesinden biri ise kesinlikle kaydıraklardır. Kaydıraklar havuzlardan bağımsız şekilde ya da havuzla birlikte kurulabilir. Kaydırakların sonu havuzun derin tarafına dökülecek şekilde ayarlanmalıdır. Bununla birlikte kaydırakların kurulumu için gerekli alanın havuz etrafında ne kadar yer kaplayacağı da hesaplanmalıdır. Bununla birlikte kaydırağı kullanacak kişilerin ortalama ağırlığı da göz önünde bulundurularak bir su kaydırağı seçmek güvenlik açısından önemli olacaktır.

5.Havuz suyunun önemi: Havuz suyunun çocuklarınıza zarar vermeden güvenli bir ortam oluşturabilmesi için düzenli bakımının yapılması da esastır. Bu sebeple havuz kimyasallarının belirli periyotlarda kullanım şartlarına uygun ölçüde uygulanması çocuklarınız için en önemli koşullardan biri olarak dikkat çeker.