Blog

Yüzme havuzları birçok kaliteli otel için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Havuzların tasarımları, büyüklüğü ve güzel duruşu oteller için prestij kaynağı olabilir. Fakat yüzme havuzlarına düzgün bakılmadığı takdirde bakterilerin çoğalmasına da davetiye çıkartabilirler. Yüzme havuzunu kullanan müşterilerden suya bulaşan fosfat içerikli atıklar bakteriler için besin kaynağı olur ve hızlı bir kirlenme oluşturur.

Quardex havuz kimyasallarını kullanıp AEC Kimya ailesinden teknik destek alarak siz de havuzunuzda bu türlü kirlenmelerin önüne geçebilirsiniz.

 

Doğru çözümü nasıl bulabilirim?

 

AEC Kimya ailesi olarak profesyonel çözümler sunmayı hedefleyen şirketimiz, otelinizin havuzuna en uygun kimyasal kombinasyonları oluşturur ve havuzun temiz kalmasını sağlar. Böylelikle yüzme havuzunuz beş yıldıza aday gösterilmek için başlıca sebeplerden biri haline gelebilir.

 

Müşterilerin ilgisini çekmek

 

Gözleri kamaştıran bir yüzme havuzuna sahip otellerin rezervasyonlarının dolması diğerlerine göre çok daha olasıdır. Fakat müşteriler internette araştırma yapıp havuzun durumuna dair kötü yorumlar okurlarsa bu otel sahipleri için kötü bir haber olacaktır çünkü büyük olasılıkla rezervasyon fikirlerinden vazgeçmeyi tercih ederler.

Eğer havuzunuzu kirli, dağınık, bakımsız ya da sağlıksız gösteren işaretler sosyal medyada yaygınsa bunlar üzerinde düşünülüp algının değiştirilmesi için çalışmalar yapılması mümkündür.

 

Kötü işaretleri önceden anlamanın yolları

 

Kirli havuzlar çoğu yetkili önceden anlamasa da birçok belirti gösterir. Müşteriler havuzdan kaşınarak çıkıyor ya da kızarıklarla mücadele ediyorlarsa havuzdan kaynaklı bir sorun olması muhtemeldir.

 

Havuzu ne zaman temizlemeli?

 

Havuz ve çevresindeki dinlenme alanı özellikle aileler ve çocukları için en güzel vakit geçirilebilecek yerler arasında bulunur. Otel havuzlarını ailelerin rahatça vakit geçirebileceği gibi dizayn etmek yaz aylarında birçok müşteriyi size kazandıracaktır. Fakat çocukların havuza girme arzusu otele geldikleri andan itibaren başlayacağından ötürü havuz temizleme programınızı en ince ayrıntısıyla oluşturmak büyük bir önem teşkil eder.

Eğer müşterilerin havuza girme isteklerini temizlik nedeniyle reddederseniz oteliniz büyük bir puan kaybeder ve olumsuz yorumların gelmesine zemin hazırlanabilir. Bu yüzden düzenli ve zamanlı temizlik havuzlarda büyük önem taşır.